HAKKIMIZDA

BİZ GERÇEK BİR AİLEYİZ!

SVR Beden Zihin; İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde akademisyen olan Sever Cengiz; eşi, Türkiye’nin en tecrübeli kadın savunma sanatları eğitmenlerinden Zeyneti Cengiz ve çocukları, profesyonel sporcular Çağdaş ve Egemen Cengiz tarafından kurulmuş bir savunma sanatları ve spor merkezidir.

Kurucularımıza bütün eğitmen ve öğrencilerimizin ve onların ailelerinin de katılmasıyla kocaman bir aile olan SVR Beden Zihin, sadece bir savunma sanatları ve spor merkezi değil, herkesin kendini evinde hissettiği bir buluşma noktası aynı zamanda. Aile kavramının giderek önemini yitirdiği, sosyalleşmenin azaldığı, yalnızlaşmanın arttığı günümüzde, bütün öğrencilerimizin ve ailelerinin bir araya gelerek sosyalleştiği ve aile olmanın sıcaklığını hissettiği bir ortam oluşuyor. Acıbadem Merkez Dojomuzda, eğitmen ve öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen müzik dinletileri, sanat ve tasarım sergileri, kısa film çekimleri; yılbaşı, 23 Nisan gibi özel günlerde yapılan partiler; sinema geceleri, okuma ve tartışma oturumları; fotoğrafçılık, yazarlık, video atölyeleri gibi çeşitli sosyal aktiviteler düzenleniyor. Derslerden önce ve sonra çay kahve içilip sohbetler ediliyor, dersler bittikten sonra yemekler yeniliyor. Çünkü biz gerçek bir aileyiz!

45 YILI AŞAN SAVUNMA SANATLARI VE SPOR TECRÜBESİ

Kurucu başeğitmenimiz Sever Cengiz 1973 yılında savunma sanatları çalışmaya başlamış ve o günden bugüne kadar hiç ara vermeden çalışmaya devam etmiştir. Ayrıca eski profesyonel futbolcudur.

Zeyneti, Çağdaş ve Egemen Cengiz de 1997 yılında savunma sanatları çalışmaya başlamıştır. Ayrıca Çağdaş Cengiz eski profesyonel voleybolcu, Egemen Cengiz de eski profesyonel basketbolcudur.

Diğer bütün eğitmenlerimiz de spor akademisi mezunu ve resmi antrenör belgesi sahibi sporculardır.

Kurucularımız 2000 yılından beri savunma sanatları ve spor eğitimi vermektedir. 

 

"BEDEN VE ZİHİN"E DAİR HER ŞEY

SVR Beden Zihin,; Aikido, Self Defense, Krav Maga, MMA, Wing Tsun, Jiu Jitsu, Kick Boks, Yoga, Pilates ve Personal Training dersleriyle savunma sanatları ve spora dair, yani bedene dair her şeyin yer aldığı bir merkezdir.

Ayrıca bütün derslerimizde Uzak Doğu felsefesinden beslenen bir anlayış hakimdir. Dojolarımızda çalışılan disiplinler sadece dojoda birkaç saat çalışırken değil, her an bize faydası olan öğretilerdir. Bütün doğayla, hatta evrenle uyum içinde olmamızı, kişisel gelişimimizi ve farkındalığımızı, egolarımızdan arınmamızı sağlarlar. Yani zihine dair her şey de SVR Beden Zihin’de! 

HERKESE UYGUN DERSLER VE SAATLER

Derslerimizin tamamı her yaş, cinsiyet ve fiziksel özellikten kişiye uygundur. Ayrıca çocuklara, kadınlara, emeklilere ve hamilelere özel derslerimiz de bulunmaktadır. Hafta içi, hafta sonu, gündüz saatlerinde, akşam saatlerinde; yani haftanın her günü ve günün her saatinde derslerimiz bulunmaktadır.

Yani SVR Beden Zihin’de; çalışan, çalışmayan, emekli, öğrenci, hamile, genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek, zayıf, kilolu; yani herkese uygun derslerimiz ve ders saatlerimiz vardır.

AKADEMİK ANLAYIŞ

Başeğitmenimiz Sever Cengiz İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Polis Okulu’nda akademisyendir. Bütün eğitmenlerimiz spor akademilerinden mezun ya da resmi antrenörlük belgesi sahibidir. Bu yüzden derslerimizde akademik anlayışla eğitim verilmektedir. Akademik anlayıştan kastımız şudur: Sadece uygulamalı dersler yapılmamaktadır. Aynı zamanda işin teorik kısmı da ön plandadır. Bu çok önemlidir çünkü sadece uygulamalı çalışma yapmak, işin temeline inmemektir.

Ayrıca kurucu eğitmenlerimiz akademik alanda çok farklı branşlarda eğitim almışlardır. Sever Cengiz İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, Spor Yöneticiliği Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Ve şuanda aynı bölümde doktora yapmaktadır.

Çağdaş Cengiz Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuş, aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamıştır. Egemen Cengiz Felsefe Bölümü’nde okumuş, Sinema-TV Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca ikisi de İstanbul Üniversitesi Müzik Konservatuarı Müdürü Mine Mucur’dan çok uzun yıllar piyano eğitimi almış, konserler vermişlerdir.

Zeyneti Cengiz, İktisat Bölümü’nden mezun olmuş, eğitimine fotoğrafçılık üzerine devam etmiştir.

1/1

MERKEZ DOJO

Acıbadem mah.
Çeçen Sok.
Başkent Çıkmazı
No: 12A

ACIBADEM / AKASYA

0553 291 444 8

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon