HAKKIMIZDA

''BEDEN VE ZİHİN'E DAİR HER ŞEY''

DGH.jpg

SVR Beden Zihin, Acıbadem Akasya’da, Sever Cengiz tarafından kurulmuş bir savunma sanatları ve spor merkezi; ayrıca bir beden ve zihin atölyesidir.   

 

Sever Cengiz, 45 yılı aşan savaş sanatları ve spor geçmişiyle alanının en tecrübeli eğitmenlerindendir. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi’nde ve Polis Meslek Yüksek Okulu’nda akademisyendir. Aikido'da Türkiye’nin ilk akademisyenidir. Bu akademik anlayış eğitimlerimize de yansımaktadır. Akademik anlayıştan kastımız şudur: Sadece uygulamalı dersler yapılmamaktadır. Aynı zamanda işin teorik kısmı da ön plandadır. Bu çok önemlidir çünkü sadece uygulamalı çalışma yapmak, işin temeline inmemektir.

 

Düzenli olarak yapılan grup derslerimiz Aikido, Brazilian Jiu Jitsu, Hamak Yogası ve Vinyasa Yoga’dır. Bu derslerle beraber Self Defense branşında da özel derslerimiz mevcuttur.

Zaman zaman çeşitli etkinlikler, seminerler ve atölyeler düzenlenmektedir. Müzik dinletileri, film gösterimleri, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen eğitmenlerle Aikido, Kali, Self Defense seminerleri; fotoğrafçılık, satranç, ilkyardım atölyeleri vb.

Ayrıca bütün derslerimizde Uzak Doğu felsefesinden beslenen bir anlayış hakimdir. Derslerimizde çalışılan disiplinler sadece dojoda birkaç saat çalışırken değil, her an bize faydası olan öğretilerdir. Bütün doğayla, hatta evrenle uyum içinde olmamızı, kişisel gelişimimizi ve farkındalığımızı, egolarımızdan arınmamızı sağlarlar. Yani SVR Beden Zihin’de, beden ve zihin bir bütündür.