SELF DEFENSE

SELF DEFENSE NEDİR?

ssd.jpg
youtube-logo-hd-8.png

Self Defense, gerçek hayatta kendimizi her türlü fiziksel saldırıdan en kısa sürede kurtarabilmemiz için oluşturulmuş bir savunma sistemidir. Çeşitli savunma tekniklerini en kısa sürede öğretme ihtiyacından yola çıkılarak geliştirilmiştir. Aikido, Wing Tsun, Karate, Judo, Tekvando, Bukiwaza gibi savunma sanatlarının bir arada kullanılmasından meydana gelir.

Günlük hayat dışında emniyet teşkilatları, devlet kurumları, hava yolu şirketleri ve güvenlik şirketleri de Self Defense sisteminden faydalanır. Bu kurumlar kabiniçi güvenlik, polis savunma taktikleri, V.I.P. güvenlik, kelepçeleme, havacılık ve uçuş güvenliği gibi self defense kapsamında eğitimler alırlar.

EĞİTMENİMİZ

e.jpg

Self Defense dersleri, SVR Beden Zihin kurucu baş antrenörü Sever Cengiz tarafından verilmektedir.

 

Sever Cengiz savunma sanatları çalışmalarına 1973 yılında judo ile başladı. Uzun yıllar Judo, Taekwondo, Ashihara Karate çalıştı. 1997 yılından beri aralıksız olarak Aikido çalışmalarını sürdürmektedir. Bu 4 sanatta da siyah kuşak sahibidir. Ayrıca Polis Meslek Yüksek Okulu'nda Öğretim Görevlisi olarak Polis Müdahale Yöntem ve Teknikleri (PMYT) dersleri, Emniyet Teşkilatının farklı birimlerine eğitimler, Havacılık kuruluşlarına Havacılık Güvenliği eğitimleri, Özel Güvenlik kuruluşlarına güvenlik eğitimleri, VIP koruma eğitimleri vermektedir. 

SELF DEFENSE DERSLERİ NASIL YAPILIR?

e-1.jpg

Self Defense bireysel özel ders ya da özel grup dersleri şeklinde yapılmaktadır.

Derslerde her türlü yumruk, tekme, diz ve dirsek vuruşları; bu vuruşlara karşı savunma teknikleri; sopa, bıçak gibi soğuk silahlara karşı savunma teknikleri ve bu silahları kullanma teknikleri; mücadele anında yere düşme ihtimaline karşı temel düşüş teknikleri ve yerde etkisiz hale getirme tekniklerinden oluşur.

Ayrıca derslerde farkındalık, önlem, risk analizi ve psikolojik üstünlük elde etme gibi çalışmalar da yapılır.

KADINLAR İÇİN SELF DEFENSE

ee.jpg

Bilindiği gibi günümüzde ‘kadına şiddet’ olaylarında çok ciddi bir artış söz konusudur. Bu yüzden bütün kadınların kendini savunmayı öğrenmesi çok önemlidir.

Self Defense; hiçbir müsabaka sistemine, dolayısıyla hiçbir kurala bağlı olmadığı için; gerçek, gündelik hayatta kadınların başına gelebilecek her türlü fiziksel saldırıdan kendilerini kurtarabilmelerinin en uygun yollarından biridir.

 

SVR Self Defense'de savunma anlayışı güce değil tekniğe dayanır. Bu yüzden her cinsiyet ve fiziksel özellikten kişinin yapmasına elverişlidir.

Acıbadem Mah. Çeçen Sok. Başkent Çıkmazı
No: 12A
  ACIBADEM / İSTANBUL

0553 291 44 48

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

by liartmedya.com